ESKİŞEHİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Eskişehir'de Toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu 40. toplantısını Eskişehir'de gerçekleştirdi.

Kurul Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala’nın başkanlığında Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Özdemir Çakacak, Kurul Üyeleri; Prof. Dr. Ümit Meriç, Hülya Koçyiğit Soydan,  Hümeyra Şahin, Fecir Alptekin, Dr. Halil İbrahim Erbay ve Rabia Çağla Bıyık, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve ilgililer katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Özdemir Çakacak, kurulun Eskişehir'de toplanmasından dolayı duyduğu mutluluğu iletti.

Kurul Başkan Vekili Pala ise, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bağlı kurulun çalışmalarına devam ettiğini aktardı.

Kurul toplantılarını her ay farklı bir şehirde gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Vekili Pala, "40'ıncı toplantımızı Eskişehir'de yapıyoruz. Gündemimiz Eskişehir ile ilgili. Bizim bu toplantıyı yapmaktaki amacımız sadece İstanbul'a bağımlı bir kültür sanat dünyası değil kültür sanatın Anadolu'daki zenginliklerini, Anadolu'ya uzanan kısımlarını, dünya ve Türkiye gerçeği içinde Anadolu'da var olan bir takım sanat aktörlerini, sanat kurumlarını, etkinliklerini yaşatabilmek, geliştirebilmek ve tanıtabilmektir. Ev sahipliğinden dolayı Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’a teşekkür ediyoruz." dedi.

Açılış konuşmalarından sonra kurul toplantısı gündemdeki konuların görüşülmesiyle devam etti.

11.11.2019


Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (1).jpg
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (10).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (11).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (12).jpg
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (2).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (4).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (5).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (6).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (7).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (8).JPG
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (9).JPG