ESKİŞEHİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

46. Turizm Haftası Açılışı

46. Turizm Haftası açılışı Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezinde Eskişehir Milletvekili Nabi AVCI , Eskişehir Valisi Erol AYYILDIZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur AZADE, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve halkın katılımı ile  gerçekleştirildi.

Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur AZADE Eskişehir’in turizm potansiyelini; kültür, tarih, inanç, doğa ve gastronomi alanları açısından değerlerini ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler içeren sunum yapmıştır.

Vali Erol AYYILDIZ konuşmasında bacasız sanayi olarak bilinen turizmin ülkemiz için mihenk taşı olduğuna vurgu yapmış, Eskişehir Milletvekili Nabi AVCI ise şehrimizde turizm ve kültürle  ilgili  yapılan güzel çalışmalardan söz ederek, Eskişehir turizmi ve kültürü açısından yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sunmuştur.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödülüne layık görülen lületaşı ustası  Mehmet BAŞSAV’a Eskişehir Milletvekili Nabi AVCI ve Vali Erol AYYILDIZ  tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Ney yapım ustası Yavuz KENARDA'nın ney dinletisi eşliğinde “Eskişehir, İlçelerimiz Tarihi ve Turistik Yerleri” konulu serginin açılışı yapılarak "Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödülü sahibi lületaşı Mehmet BAŞSAV'ın eserleri, Karacahisar Kalesi kazı başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan YILMAZYAŞAR'ın kazıda çıkan eserlerin görsellerinden hazırlamış olduğu sunumu, Ali Rıza KART'ın kağıt takı eserleri sergisi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Eskişehir BTK – SKAL Turizm Derneği tanıtım standı, Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü ile Eskişehir El Sanatları Eğitim ve Kültür Derneğinin Eskişehir temalı çalışmalarının olduğu sergiler gezilerek program son bulmuştur.46.turizm haftası açılışı .jpeg


 

açılıs 2.JPG