ESKİŞEHİR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

46. Turizm Haftası Etkinlikleri

“Eskişehir, İlçelerimiz Tarihi ve Turistik Yerleri” sergimiz Espark AVM ve Vega Outlet AVM ‘de ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
espark1.JPGespark2.JPG
vega1.jpeg
vega2.jpegSeyyid Battal Gazi ve Şeyh Şücaeddin-i Veli Külliyeleri’ne,Eskişehir Turist Rehberler Derneği’ne üye profesyonel bölgesel turist rehberleri eşliğinde Eskişehir Gençlik Merkezi öğrencilerine yönelik gezi düzenlendi.
b.gazi_1.JPG
b.gazi_2.JPG
b.gazi_3.JPG
b.gazi_4.JPG

Eti Arkeoloji Müze Müdürlüğünde görevli uzmanlar tarafından şehrimizdeki ortaöğretim okullarında, Kültür Varlıkları Korunması konulu paneller düzenlendi.

battalgazi ortaokulu.jpeg
IMG_20220419_143220.jpg

IMG_20220420_143254.jpg
IMG_20220421_095403.jpg

index11.jpg

Eskişehir Osmangazi üniversitesi ile birlikte “Gastronomi Turizmi” konulu panel düzenlendi.Dr. Beybala TİMUR Gastronomi Rehberliği konusunda, Eskişehir Aşçılar Derneği Başkanı Şef Kemal KAYA Etnik Yiyeceklerin Menülerde Kullanılması konusunda, Dr. Öğr. Üyesi Barış DEMİRCİ Sokak Lezzetlerinin Gastronomideki Yeri konusunda katılımcılara detaylı bilgiler verdiler.

 
Türkiye Turizminde Demiryollarının Dünü, Bugünü ve Geleceği Paneli. Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi, TCDD ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çevrimiçi panelde turizm sektöründe demiryollarının önemi, yapılacak yatırımlar ve yapılması planlanan yeni hatlar hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verildi.
Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri ödülü sahibi lületaşı ustası Mehmet BAŞSAV ve Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile Eti Arkeoloji Müzesinde panel gerçekleştirildi.
mb_1.JPG

mb_2.JPG
mb_3.JPG
mb_5.JPG
mb_6.JPG
mb_8.JPG

Anadolu Üniversitesi tarafından 12. Uluslararası Turizm Karikatürleri Sergisi Espark AVM’ de sergilendi.